262 – Harimäe-Arula rattamatkatee

Otepää Looduskeskus (0,0 km) – Kiigemäe tõus (2,3 km) – Sihva (5,0 km) – Kääriku (8,6 km) – Harimägi (11,9 km) – Mäeküla (17,1 km) – Piiri (20,0 km) – Arula (26,4 km) – Pühajärve (33,4 km) – Otepää Looduskeskus (34,6 km)Alusta oma matka Otepää Looduskeskuse juurest. Esimesed 5 km kulgeb sama teed kui marsruudil 261: Pühajärve rannikutee, Kiigemäe tõus, Hobustemägi ja Sihva. Sihvalt Käärikuni viib mõnus kergliiklustee, Käärikul tasub ringi vaadata ja tutvuda kuulsa spordibaasi uhkete arengutega.
Käärikult alustad sa tõusu Harimäele, kusjuures rattaga on see ehk kergem kui talvel sama teed mööda mäkke rühkivatel Eesti suusaspordi tähtsündmuse, Tartu Maratoni suusatajatel. Mäe tipus saad ka vaatetorni ronida, kust paistavad ära paljud Otepää kõrgustiku tähtsamad kohad. Harimäelt lasku alla mööda kurvilist teed, mida mööda kihutatakse ka Eesti rallispordivõistluse, Rally Estonia käigus.
Sõitnud mõned kilomeetrid Pringi poole, pööra taas maha, et jõuda Piiri spordibaasini, kus paljud Eesti noorsportlased on oma tulemustele alusmüüri rajanud. Sealt edasi kulgeb kurviline tee Arula suunas, mis on autoralli publiku üks meeliskohti, ent mõnus on seal ka rattaga sõita. Soovi korral võid põigata ka Kuutsemäe mäesuusakeskust vaatama, aga matkarada jätkub Arula kaudu Pühajärvele. Taas kurvilisel teel sõites on siin palju ilusaid vaateid, marsruudi lõpuosas sõidad sa mõnusal kergliiklusteel. Lõpetada võid kas Pühajärve Spa & Puhkekeskuse juures või siis minna Otepää Looduskeskuseni.
Sellel matkarajal sõitmiseks on vaja keskmist treenitust, sest mitmel lõigul tuleb kruusateel mäkke rühkida ja laskumistel ettevaatlik olla. Asfaltteid on marsruudil vaid veidi üle poole distantsist, nii et autoliiklus matkajaid eriti ei sega.

Omadused

  • Roheline reisija
  • Pikkus 35
  • Avalik

262 – Harimäe-Arula rattamatkatee