264 – Neeruti rattamatkatee

Otepää looduskeskus (0,0 km) – Otepää (2,0 km) – Vana-Otepää (5,0 km) – Neeruti (10,8 km) – Leigo talu (12,0 km) – Lutike (14,2 km) – Mesilinnu Saloon (19,0 km) – Nõuni (21,5 km) – Otepää (30,1 km) – Otepää looduskeskus (32,0 km)Alusta oma retke Otepää looduskeskuse juurest, tõustes kergliiklusteed mööda mäkke, et jõuda Otepääle. Sa läbid kesklinna, sõidad mööda kuulsast Otepää Maarja kirikust ja võtad suuna Vana-Otepääle. Kuni Leigo taluni kulgeb parajalt künklik tee, kus kruusateel mäkke pressida ikka annab. Leigo turismitalu on omaette vaatamisväärsus, kus teotahteline peremees on võimsalt loodust ümber kujundanud. Siinsed järvemuusika kontserdid on legendaarsed.
Leigolt suundu Lutike külasse, sealt edasi juba Tartu-Otepää maanteele. Mesilinnu Saloon pole enam endises hiilguses ja seetõttu kasuta Nõunisse sõitmiseks pigem kena metsateed, mis pärast Lutiket peagi vasakule suundub. Nõunis on kaunis järv, sealt Otepääle tuleb sõita suurel teel, kus aeg-ajalt päris palju autosid liikumas.
Selle marsruudi raskusaste on keskmine, kruusateid on ligi 7 km, kergliiklusteid 4 km, kui sõita Otepää looduskeskuseni. Kui alustada ja lõpetada Otepääl, on ringi pikkuseks 28 km.
Matka võid alustada kas Otepää looduskeskuse juurest, Pühajärve äärsest parklast või Tehvandi suusakeskuse parklast. Võid kaaluda ka varianti alustada Leigo talu juurest.

Omadused

  • Roheline reisija
  • Pikkus 32
  • Avalik

264 – Neeruti rattamatkatee