Looduse seikluse allikas

Rikkaliku ajalooga Otepääl on igaühele midagi. Meie väike Otepää on ümbritsetud kauni Eesti looduse ja veekogudega ning sisustatud erinevate ajaveetmise võimaluste ning üritustega.

Otepääd võib külastada igal aastaajal, sest tegevust ja kultuuri leiab siit aastaringselt. Otepää on täis legende, ajalugu ning kultuuri, ühel pool Otepääd on kirik ja linnamägi ning teisel pool Pühajärv, mõlemad on omaette kultuuripärlid.

Otepää kesklinnas lehvib Eesti kõrgeima lipumasti tipus sinimustvalge Eesti riigilipp. 20 m kõrgusesse lipumasti heisati lipp Eesti lipu päeval, 4. juunil 2009, mil möödus 125 aastat esimese sinimustvalge lipu pühitsemisest ja õnnistamisest.

Lipu kõrval on infostendid Eesti lipu looga ning sealsamas põnevaid fakte Otepää ajaloost. 4. juunil 1884.a. Otepääl õnnistatud lipp oli esmalt eesti üliõpilaste tunnuslipp, seejärel Eesti rahvuslipp ning Eesti Vabariigi loomisel kuulutati sinimustvalge värvikombinatsioon riigivärvideks.

Otepääl ei tähenda vaatamisväärtused ainult seda, mis silmale nähtav on. See on looduse ilu omaksvõtmine, kohalikku kultuuri sukeldumine ja unustamatute elamuste loomine. Nii et tule, avasta Otepääd ja lase selle vaadetel ja väärtustel jätta kustumatu jälg sinu südamesse ja hinge.